СКІУ

Офіційна позиція Спілки концертної індустрії України щодо УКФ

Офіційна позиція Спілки концертної індустрії України

Український культурний фонд у своїй офіційній позиції зазначив, що всупереч заявленим вимогам, наказам Фонду та рівним правилам для всіх, а саме це і є основою відкритої інституції, відбувалось окреме погодження надання грантів за неосновним кодом КВЕД за погодженням із МКІП.

Проте такі факти офіційно спростовує Міністерство культури та інформаційної політики Україн і зазначає, що ніякого окремого погодження не було, а наявність вимоги щодо наявності основного коду КВЕД у заявника було рішенням саме Дирекції Фонду та була основною вимогою для проходження технічного відбору заявників та подальшого підписання договорів.

Фонд і в наказах і в інструкціях зазначав, що саме наявність основного коду КВЕД є однією із вимог до заявників. І саме за таким принципом і відбувався розподіл грантів інституційної допомоги, проте не для всіх.

Саме тому через невідповідність наказам УКФ та умовам виділення грантів ми, як Спілка концертної індустрії України, опублікували факти, коли заявники прямо вказували неправдиві факти в договорах, зазначаючи саме як основний код КВЕД той, який формально проходить по вимогах, проте не відповідає публічним даним із ЄДРПОУ. І це було порушенням вимог.

Правила розподілу коштів інституційної підтримки мають бути публічними, відкритими та однаковими для всіх, а не за невідомим окремим погодженням, якого як виявилось не було. А найголовніше всупереч вимогам, які встановила сама Дирекція Фонду.

Фонд має визнати не тільки окремі порушення, які вже до речі визнав, а і визнати, що є інші порушення всупереч власним вимогам. Наглядова рада УКФ має розібратись чому так сталось і як цього уникнути в майбутньому. А оцінку діям мають давати саме контролюючі органи та аудит такої діяльності.

Заява МКІП > https://mkip.gov.ua/news/5145.html