Державна підтримка для найбільш постраждалих сфер економіки у 2021 році. Міф чи ілюзія?
1 БЕРЕЗНЯ / 2021
Ось пройшло вже два повних місяці 2021 року. Прем'єр-міністр України заявив, що карантин та протиепідемічні обмеження будуть діяти скоріш за все до кінця 2021 року, а в окремих регіонах знову запроваджують локдаун. І начебто все адекватно і більш менш прогнозовано.

Проте постає просте питання - чи передбачив уряд державну допомогу тим, хто продовжує найбільше страждати від запроваджених обмежень?

Так передбачив, але не для всіх.
І це дуже влучно показують ось ці цифри
Саме так для креативних індустрій, які найбільш постраждали від протиепідемічних обмежень, та які протягом 2020 року закривали через кожен тиждень передбачено рівно 0 гривень 0 копійок державної допомоги. А на додачу і програма доступного кредитування 5-7-9 для також не працює.

Проте для постраждалих від COVID-19 аграріїв уряд передбачив 4.7 млрд гривень державної допомоги. В тому числі через кредитну програму 5-7-9 (аж 60% програми), про що гордо заявляє на урядовому порталі по боротьбі із наслідками коронавірусу.

Певно це дуже логічно, адже першими під заборону карантину потрапили аграрії, збирати врожай можливо було виключно в затверджені години та не більше 50% врожаю, а між тракторами повинна бути соціальна дистанція.
Джерело - урядовий портал про COVID-19 (розділ програми підтримки бізнесу):
Обсяг втрат в креативних індустріях
Для оцінки обсягу втрат в креативних індустріях ми взяли дані Державної податкової служби України щодо податку на товари та послуги, а саме ПДВ. ПДВ є найбільш точним маркером зміни економічного стану підприємств, в розрізі товарів та послуг. Порівняли без врахування інфляції пряму зміну обсягу сплаченого ПДВ за квартали, в яких діяли карантинні обмеження.

Та були шоковані. Середнє падіння обсягу в креативних індустріях - 3-4 рази. Найбільш постраждалими сферами є концертна та театральна діяльність, демонстрація кінофільмів та туризм.
Резюме
Ми закликаємо Прем'єр-міністра України, Міністерство культури та інформаційної політики, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики негайно:

- Внести реальні, а не фрагментарні зміни, до програми доступного
кредитування 5-7-9. Ми вже 6 місяців аргументовано пояснюємо, що вона не працює для креативних індустрій.

- Передбачити пряму державну допомогу для креативних індустрій, які найбільш постраждали від епідемічних обмежень, через програму грантів інституційної підтримки.


Спілка концертної індустрії України - СКІУ
Union of concert industry of Ukraine - UCIU
info@uciu.org
Долучайся!
Заповни форму і ми обов'зково зв'жемось з тобою
Прізвище та ім’я
Твій e-mail
Номер телефону
Сфера діяльності