Місце концертної індустрії в креативній економіці
24 ЛЮТОГО / 2021
Існує сформоване стереотипне мислення, що концертна та театральна діяльність є якоюсь забавкою. Щось там собі роблять та когось розважають, інколи ще світять лампочками в небо, коли чимось незадоволені. Такі собі несерйозні люди, які забавляються та імітують бурхливу діяльність.

Проте таке ставлення є виключно помилковим та хибним. І це доводять цифри, а з ними повинно формуватись інше ставлення до галузі. Саме цифрам та сплаченим податкам і внескам ми б хотіли приділити увагу.
Просте проте дуже влучне порівняння
Для порівняння ми взяли дані Державної податкової служби України за 2019 рік, коли ще не було карантинних обмежень. Дані за 2019 рік дають змогу порівняти галузі без впливу епідеміологічних обмежень.

І саме так у 2019 році наша галузь сплатила на майже 60% більше податкових платежів та ЄСВ, аніж авіаційний пасажирський транспорт. Це просте, проте дуже влучне порівняння.
Загальний обсяг сплачених податкових платежів та ЄСВ креативними індустріями у 2019 році:
Загалом всі креативні індустрії, перелік яких затверджений постановою КМУ №265-р від 24 квітня 2019 року, сплатили 30.5 мільярдів гривень податкових платежів та внесків у 2019 році. Внесок креативних індустрій склав 3,6% від усіх доходів бюджету, за виключенням митних платежів, та ЄСВ сплачених у 2019 році.
Розподіл обсягу сплачених податкових платежів та ЄСВ всередині креативних індустрій
Так виглядає розподіл сплачених податкових платежів та ЄСВ у креативних індустріях в 2019 році за узагальненими групами діяльності.

Концертна та театральна діяльність займає 4 місце серед усіх креативних індустрій та випереджає на одну сходинку кіноіндустрію.
Найбільші платники податків серед креативних індустрій
Суб'єкти господарювання у сфері концертної та театральної діяльності є найбільшими платниками податків в перерахунку середнього обсягу сплачених податкових платежів та ЄСВ на одного суб'єкта сфери дільності.

Так ми сплачуємо в середньому у 2 рази більше податків та внесків, ніж виробництво кіно, відеофільмів і телепередач.

В 13 разів більше, аніж IT індустрія, та у 23 рази більше ніж митці.
Резюме
Таким чином, наведені вище цифри свідчать, що сфера концертної та театральної діяльності є однією із найбільших платників податків та внесків всередині креативних індустрій, та займає не останнє місце серед платників податків в інших сферах економіки.

На жаль, внаслідок сформованого стереотипного мислення залишається без належного ставлення до себе, в тому числі в питанні виділення державної допомоги.

Спілка концертної індустрії України - СКІУ
Union of concert industry of Ukraine - UCIU
info@uciu.org
Долучайся!
Заповни форму і ми обов'зково зв'жемось з тобою
Прізвище та ім’я
Твій e-mail
Номер телефону
Сфера діяльності